WITAM SERDECZNIE W MOICH SKROMNYCH PROGACH, ZAPRASZAM, ROZGOŚĆCIE SIĘ ,
DZIĘKUJĘ ZA ODWIEDZINY,
SZCZEGÓLNIE CIESZĄ MNIE WASZE KOMENTARZE ...

Zaglądają do mnie

środa, 11 maja 2011

Porażające i przerażające!

Dziś nie mam nic na szydełkowo, w ogóle miało nie być pisania, ale wracając ze Skarżyska postanowiłam pokazać synowi pomnik w Skłobach poświęcony 215 osobom zamordowanym przez hitlerowców w 1940 roku w odwecie za pomoc partyzantom dowodzonym przez Hubala.
Pochodzę z terenów, na których Hubal działał i chciałam pokazać synowi do czego jest zdolny drugi człowiek, przecież wśród nich byli chłopcy w wieku 14 lat, prawie dzieci, na pewno żyją ich krewni.

Właściwie to chcę wam pokazać jak wygląda wejście na teren, gdzie znajduje się ten pomnik?!!!?

Jak można tak się zachowywać?! Zawsze bulwersują mnie takie sprawy, już samo śmiecenie w lesie jest naganne, a co dopiero w takim miejscu?
Dobrze, że chociaż samo miejsce jest zadbane
w Nadolnej

7 komentarzy:

 1. Okropne, jak ludzie tak mogą. Wierzę że los jest przewrotny i Matka Natura się zemści na takich śmieciarzach.

  OdpowiedzUsuń
 2. Miejsce godne szacunku, ale niestety w Polsce jest bardzo niska świadomość historyczna i niski poziom wychowania, bo ani rodzice, ani szkoła nie mają czasu i ochoty myśleć o takich sprawach. Kamery, ostatnio tak modne powinny być w takich miejscach to od razu byłoby czyściej. A nawiasem mówiąc Hubal to był wspaniały człowiek i wielki patriota. Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 3. Przepraszam Cię bardzo Elu że pozwolę sobie nie zgodzić się z tym że mamy niską świadomość historyczną.A gdzie jolajka zabrała swojego syna? W szkole mojej nastoletniej wnuczki jest kółko historyczne. Działa bardzo prężnie.Często wyjeżdżają w celu zwiedzania i zawsze jest problem.Jest więcej chętnych niż miejsc w autokarze.A dzieje się to w sobotę a więc dniu wolnym od nauki.Wiem że nie jest to w naszym mieście odosobniona sytuacja.Tak że może nie jest aż tak źle.Co do tego śmietnika to skandal i tu przykładów tych negatywnych niestety jest mnóstwo.
  Pozdrawiam bardzo serdecznie.

  OdpowiedzUsuń
 4. Juta masz rację, tu nie chodzi o świadomość historyczną,raczej estetyczną i kultura osobista nam się kłania

  OdpowiedzUsuń
 5. Oj i znowu nie ma mojego komentarza. Osz te psikusy bloger. Ludzie są okropni. Jak widzę takie sterty śmieci w lesie to mnie normalnie trzęsie. W dodatku w takim miejscu. Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 6. Ręcę opadają. Nigdy nie rozumiałam i nie zrozumiem jak mozna śmiecić w lesie??? Jak można wyrzucać śmieci przy pomniku???? Straszne...Kamery by się przydały, jakby ukarano dla przykładu coniektórych, to reszta może by sie zastanowiła zanim zacznie śmiecić.

  OdpowiedzUsuń
 7. Uważam, że niski, bardzo niski poziom świadomości historycznej plus marny poziom wychowania wyniesiony z domu doprowadzają do takiego oto zachowania i takich śladów pozostawianych w przeróżnych miejscach!!!
  Pozdrawiam !

  OdpowiedzUsuń

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...